Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

 7. 10.  2007 - Zámek Pohled

Po úspěšné sobotní mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích jsme v neděli ráno vyrazili směr Havlíčkův Brod na zámek Pohled, kde jsme trénovali vyhledávání a označování osob v podzemních sklepích a také na půdě. Nejdříve se Arimu tmavé katakomby ani rozpadlá půda moc nelíbily, ale po prvním ohledání se mu trénink opět moc líbil a označování osoby nestandardním způsobem tzv. nálezkou mu docela dobře šlo.

Červenec 2007 - Chorvatsko

Ari se naučil štěkat na pokyn! Obrazek

Dominik Arimu v moři se šnorchlem naháněl takovou hrůzu, že Ari na něj štěkal a tím se konečně naučil štěkat na pokyn, což se dříve nikomu nepodařilo ani při použití starých osvědčených metod.

 

Díky štěkání se Ari učí dokonalejšímu vyhledávání nálezkou: najde hledanou osobu - vrátí se k psovodovi - sedne si - zaštěká - a na pokyn "Ukaž" dovede psovoda k osobě

26. - 28. 12. 2006 - Lavinové soustředění, Čeřínek

Zúčastnili jsme se "lavinového" soustředění záchranářů. Sníh žádný nenapadl a tak probíhal běžný trénink vyhledávání a stop v okolních lesích a na loukách. Při procházce okolí jsme objevili částečně zasněženou sjezdovku a tak pejsci měli možnost trénovat vyhledávání i ve sněhu. Během tohoto třídenního soustředění Ari velice pokročil v označování i ve stopování. 

Prosinec 2006

Dominik s Arim se stali čekateli v Záchranné brigádě kynologů Pardubického kraje.

Listopad 2006

Arimu je 6 měsíců a začal s Dominikem trénovat záchranářinu v Záchranné brigádě kynologů Pardubického kraje. Jelikož je Ari moc hodný pejsek a štěkání na lidi mu nejde "přes pysky", tak museli začít trénovat označování osob nestandardním způsobem - nálezkou, kdy pes neoznačí nalezenou osobu štěkáním aby přivolal psovoda, ale po nalezení osoby se vrátí k psovodovi a na pokyn "Ukaž" dovede psovoda k hledané osobě.

 

Náhledy fotografií ze složky Trhová Kamenice